Skip to main content

A1 A2 A Ehliyet İsterseniz Scooter isterseniz vitesli motosiklet sahibi olun

Yazan : 05 Eylül 2017Ağustos 19th, 2019Eğitimden

İstanbul trafiğinin en yoğun zamanını yaşadığı şu günler motosiklet kullanmanın avantajını bir kez daha gözler önüne seriyor. Yarım saatte ulaşabileceğiniz bir yere gitmek milim milim ilerleyen -kimi zaman kontak apattıran- trafikte bir buçuk saati bulmakta… Aynı şekilde yoplu taşıma araçları inanılmaz kalabalık ve olumsuz koşullar içermekte. Bunun yanına bir de yaz sıcaklarını ekleyince tek kurtuluşumuz motosiklet kullanmak oluyor.

Motosiklet sadece trafikten kurtulmamıza mı yarıyor? Tabi ki hayır. Eğer çevrenizde motosiklet kullanan tanıdıklarınız varsa duymuşsunuzdur. Motosiklet bir tutku, bir keyiftir. Rüzgarın yüzünüze vurması, etrafınızın ferah açıklık olması, motosiklet üzerinde olmanın verdiği özgürlük inanılmaz bir duygudur. Hem cebinizi hemde vaktinizi az harcatır.

Tabi ki bunların hepsi öncelikle iyi bir eğitim alıp, iyi bir motosiklet sürücüsü olmanızdan geçiyor. Ehliyetim yok, geç kaldım, yaz geldi gibi nedenlerle kendinizi oyalıyorsanız yanılıyorsunuz, geç kalmış değilsiniz :)

Yapmanız gereken tek şey nüfus cüzdanınız ve varsa ehliyet fotokopinizi, diplomanızı veya öğrenci belgenizi, 6 adet biometrik fotoğrafınızı, adliyeden sabıka kaydınızı (e-devlet şifrenizle internetten çıktı alabilirsiniz), sürücü adayı sağlık raporunuzu (Aile hekiminizden ücretsiz alabilirsiniz), hazırlayıp bizi aramanız.

Üstelik herhangi bir sınıf ehliyete sahipseniz ( b e c d ) yazılı sınava girmeden sadece direksiyon sınavına girerek ehliyetinizi alabilirsiniz.

İsterseniz Scooter ehliyeti

İstersenizde vitesli motorsiklet ehliyeti alabilrsiniz.

08508850